Blog

Profesjonalne oklejanie pojazdów

Profesjonalne oklejanie pojazdów

Coraz bardziej popularna reklama na pojazdach to niepowtarzalna okazja na pozyskanie nowych klientów, zarobienie dodatkowych pieniędzy i skuteczna reklama firmy. Samochód osobowy czy ciężarówka z logo i ciekawą grafiką to nie tylko sposób promocji, ale także budowanie świadomości reprezentowanej marki czy usług. Firmowe pojazdy niejednokrotnie też świadczą o powodzeniu ich właścicieli, zwłaszcza jeśli takie samochody są dobrze utrzymane i estetycznie oklejone.

Dlaczego warto oklejać samochody?

Jeśli charakter twojej firmy wymaga częstego przemieszczania się z miejsca na miejsce – reklama na samochodzie to idealne rozwiązanie. Wykonując swoją codzienną pracę możesz równocześnie promować własne usługi i pozyskiwać nowych klientów. Taka reklama to mobilna wizytówka, za którą płacisz tylko raz, przy oklejaniu. Później inwestycja może zwrócić się wielokrotnie, bo korzyści z niej wynikające znacznie przewyższają koszty oklejania. Reklama na samochodzie dociera w miejsca odległe, o dużym natężeniu ruchu, atrakcyjnie zlokalizowane lub tam, gdzie inne formy reklamy są niedopuszczalne bądź zbyt drogie. Co więcej, folie zabezpieczają karoserię i lakier przed zarysowaniami, obiciem, zadrapaniami lub odbarwieniami. Na samochodzie mogą zostać naklejone również elementy odblaskowe, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo i poprawiają widoczność pojazdu. Folie pozwalają także na osiągnięcie oryginalnych efektów wizualnych za rozsądną cenę, co niejednokrotnie nadaje pojazdom niepowtarzalnego wyglądu i przyciąga uwagę przechodniów – potencjalnych klientów.

4 powody, by oklejac samochody firmowe

W jaki sposób oklejamy pojazdy?

Przed przystąpieniem do pracy oklejana powierzchnia musi być dokładnie oczyszczona i odtłuszczona. Drobne zanieczyszczenia czy nawet kurz mogą obniżyć przyczepność folii. Dzień przed oklejaniem pojazd powinien zostać umyty w mechanicznej myjni samochodowej, mycie ręczne jest mniej precyzyjne. Po dokładnym oczyszczeniu upewniamy się, czy samochód jest odpowiednio osuszony, a temperatura powietrza w pomieszczeniu (lub na zewnątrz, zależnie od tego gdzie oklejany będzie pojazd) jest dodatnia i spełnia wymogi podane przez producenta folii. Najczęściej jest to kilka – kilkanaście stopni Celcjusza. Zimą także możliwe jest oklejanie samochodów, ponieważ dysponujemy halą, w której utrzymywana jest optymalna, dodatnia temperatura. Kolejnym etapem oklejania jest przygotowanie folii w odpowiednim formacie – wycięcie jej tak, aby pasowała do oklejanego elementu. Następnie przystępujemy do klejenia folii, która dociskamy za pomocą rakli i specjalnie do tego stworzonej suszarki. Profesjonalne oklejenie pojazdu jest możliwe dzięki doświadczeniu naszych fachowców. Niezwykle istotne jest, aby po oklejeniu samochód pozostał w temperaturze montażu przez kilka do kilkudziesięciu godzin, aby klej osiągnął właściwą siłę wiązania.

Zobacz nasze REALIZACJE